Budeme turistami vo vlastnom meste

Budeme turistami vo vlastnom meste

Budeme turistami vo vlastnom meste 1079 480 Maria

Viete, koľko má Bratislava krásnych miest, pamiatok a zákutí, o ktorých nevedia ani rodení Bratislavčania? Všetky vám ukážeme v seriáli Turistom vo vlastnom meste, ktorý pripravila TV Bratislava v spolupráci s Bratislava Tourist Board.

Sprievodcami po meste budú tento raz starostovia, ktorí predsa len poznajú „svoje“ mestské časti najlepšie. Úvodné rozhovory sme natáčali na Tyršovom nábreží, na lodi aj v River´s Clube. „Scenérie rozhovorov majú typickú bratislavskú atmosféru, dýcha z nich história, sila Dunaja, ale aj moderná súčasnosť.

Samotné nakrúcanie bolo technicky náročné, museli sme sa prispôsobiť najmä slnku, vetru, čo nebolo vždy jednoduché. Preto sme museli použiť špeciálne svetlá, mikrofóny, rozhovory sme nakrúcali na tri kamery. Napriek tomu, keď fúkalo priveľmi, alebo pršalo, museli sme nakrúcanie odložiť,“ približuje pozadie vzniku seriálu režisér, Silvester Ernek.

Rozprávanie starostov a starostiek dopĺňajú zábery pamiatok, pozoruhodností, a prírodných krás, ale aj podujatí, ktoré sú späté s tradíciami a históriou jednotlivých mestských častí.

Seriál nadobudol finálnu podobu a my veríme, že bude zaujímavou a atraktívnou pozvánkou nielen pre turistov, ale aj pre samotných Bratislavčanov.

Ako vysielame tento seriál

Každý týždeň ide v premiére iná mestská časť a tak to bude pokračovať až do konca roka.

  • Pondelok – piatok: 11:50, 18:50, 20:50, 21:50, 22:50, 23:50
  • Sobota: 13:50, 18:50, 20:50, 21:50, 22:50, 23:50
  • Nedeľa: 13:50, 18:50 (spolu 38x)

Ak ste nestihli sledovať v televízií, nájdete na podstránke: Turistom vo vlastnom meste »

Okrem to už dávnejšie vyrábame a vysielame seriál podobného charakteru „Miesto, ktoré mám rád„.
Nájdete vo vysielaní, ale i v archíve: Miesto, ktoré mám rád »