Dokázali sme sa tu udržať krásnych 14 rokov

Dokázali sme sa tu udržať krásnych 14 rokov

Dokázali sme sa tu udržať krásnych 14 rokov 640 384 Maria

TV Bratislava, najväčšia regionálna televízia na Slovensku, oslavuje tento rok svoje 14. narodeniny! Február 2007 sa zapísal do histórie svojím vstupom do médií po získaní licencie pre televízne vysielanie.

Rok 2007 poznamenal novinkami celé Slovensko i svet. Tento rok priniesol v IT viacero významných udalostí, zmien a nových trendov, ktoré majú významný vplyv na každodenné používanie počítačov a Internetu prakticky každým užívateľom. Potvrdilo sa presadenie notebookov, Steve Jobs predstavil a predviedol iPhone – prvý telefón od spoločnosti Apple a nové počítače Mac Pro.

Bratislava v tomto roku otvorila Tunel Sitina, po 27 rokoch výstavby bola otvorená Nová budova Slovenského národného divadla a Slovensko sa v neposlednom rade stalo súčasťou Schengenského priestoru. V tomto roku umrelo i pár významných ľudí ako napríklad Miloš Kováč – slovenský športový komentátor či maliar a pedagóg Ladislav Čech. Avšak Slovensko v tomto roku aj veľa získalo! Médium, ktoré tvorí a vychováva svojich ľudí z celého svojho bratislavského srdca. Vznikli sme my – TV Bratislava!

TV BRATISLAVA začala vysielať v spomínanom roku 2007. Stanica je projektom TV produkčnej spoločnosti Viva Studio s.r.o., ktorú Ing. Mária Urlandová aj spolu s Ing. Silvestrom Ernekom založili v roku 1993 a funguje dodnes. Štúdio úspešne spolupracovalo s STV, známymi komerčnými televíziami, množstvom filmových a televíznych producentov a reklamných agentúr, v SR a v zahraničí. Boli sme pri vzniku televízií, ale aj svedkami zániku odvážnych TV projektov. Udržať sme sa dokázali i napriek silnej konkurencii, v ktorej obstáť, skutočne, nie je jednoduché.

Vyplnili sme prázdne miesto, pretože naše hlavné mesto dovtedy nemalo svoju celomestskú metropolitnú TV. Nielen Majka, ale aj jej spoločník celú svoju profesionálnu kariéru venovali televízií. Nešli do neznáma v oblasti čo televízia organizačne a finančne potrebuje. Kým dovtedy boli ich zákazníkmi známe TV stanice, odvtedy sa ich zákazníkom stali obyvatelia Bratislavy.

Majka síce odtiaľto nepochádza, no jej srdce už určite z väčšej časti Bratislave patrí: „Do hlavného mesta som prišla študovať ako 18 ročná Elektrotechnickú fakultu SVŠT a ostala som tu. Narodila som sa na strednom Slovensku v Námestove. Bratislavu mám rada, môj život je tu. Ale nezabudla som ani „rodnú oravienku“, rada sa tam vraciam, žije tam moja mama a veľa príbuzenstva. Podobný osud má veľa rodených Bratislavčanov, ktorí svoj domov našli v Prahe alebo inde v zahraničí kde sa uplatnili. Bratislava mi ponúkla domov a ja sa chcem za tú možnosť odvďačiť.“

Za celý čas svojho pôsobenia televízia obohatila mediálnu scénu svojimi vypracovanými ľuďmi. Tí, ktorí boli pripravení a nastal čas, aby vyleteli z „hniezda“, šíria dobré meno a sú vzorom vo veľkých médiách. Dokázali sme vychovať známe mená ako Katarína Kulová či Rastislav Iliev.

Udržať sa tak dlhý čas na scéne však nie je také jednoduché ako sa na prvý pohľad zdá. Svoje o tom vie aj režisér seriálu a spolumajiteľ televízie Silvester Ernek, ktorý režíroval najnovší seriál TV Bratislava – Turistom vo vlastnom meste: „Samotné nakrúcanie bolo technicky náročné, museli sme sa prispôsobiť najmä slnku, vetru, čo nebolo vždy jednoduché. Preto sme museli použiť špeciálne svetlá, mikrofóny, rozhovory sme nakrúcali na tri kamery. Napriek tomu, keď fúkalo priveľmi, alebo pršalo, museli sme nakrúcanie odložiť,“ približuje pozadie.

Všetko, čo sme spomínali je síce úžasné a úsmevné, avšak je za tým veľa driny a prebdených hodín. Čo je však najpodstatnejšie, neboli by sme tu bez verných fanúšikov, ktorí pri nás celých 14 rokov stojíte! Za to vám úprimne a z celého srdca ďakujeme. Zároveň sľubujeme, že urobíme všetko pre to, aby sme tu boli minimálne ďalších 14 rokov pre vás ako doteraz.