Ing. Renáta Brimmich Špačková

Redaktorka / moderátorka

Ing. Renáta Brimmich Špačková

Ing. Renáta Brimmich Špačková 1920 1080 Maria

Vyštudovala Vysokú školu ekonomickú v Bratislave, ale hneď po skončení školy začala pracovať ako televízna hlásateľka. Jej mediálna prax je skutočne bohatá.

Okrem práce internej televíznej hlásateľky v STV a RTVS pracovala aj ako moderátorka a redaktorka. V TV Markíza ako dramaturgička pripravovala Doma s Markízou i Teleráno, na TV Joj rozbiehala a viac ako pol roka ako dramaturgička pripravovala Nové bývanie.

V printových médiách pracovala v Plus 1 deň, kde mala vlastnú rubriku Vychytávky Renaty Špačkovej., neskôr túto rubriku tvorila viac ako 7 rokov v Madam Eva a momentálne ju tvorí pre magazín Evita. Prispieva a píše do lifestylových magazínov- predovšetkým do Madam Eva. V rokoch 2003-2004 spolupracovala s TV Markíza.

Ako šéfredaktorka v rokoch 2008 až 2010 tvorila magazín Luxury Shopping Guide. 5 rokov bola ambasádorkou a  PR manažérkou francúzskej kozmetickej spoločnosti Institut Esthederm.

Pre TV Bratislava pracuje od roku 2018 ako redaktorka a moderátorka relácie Metro dnes a City Lady. Príležitostne moderuje diskusnú reláciu Beseda o piatej a pripravuje reportáže.