JDS zbiera podpisy na vyplatenie 13. dôchodku

JDS zbiera podpisy na vyplatenie 13. dôchodku

JDS zbiera podpisy na vyplatenie 13. dôchodku 768 432 Maria

Jednota dôchodcov na Slovensku podporuje návrh poslancov Hlas na vyplatenie skutočného 13. dôchodku vo výške priemerného starobného dôchodku pre všetkých seniorov. Ide zatiaľ o najvyššiu navrhovanú pomoc, s ktorou prišli parlamentné politické strany po spustení petície JDS 1.8.2022 s piatimi zásadnými požiadavkami pre pomoc seniorom.

Michal Kotian:

“Prešli prázdniny a pomoc pre seniorov sa stále odďaľuje. Inflácia pritom presahuje každý mesiac nové rekordy, výnimkou nebol ani júl. Seniori už melú z posledných síl, ale podpora, ktorú sme dostali z regiónov v rámci zberu podpisov na petíciu nielen od našich členov je úžasná. Budeme naďalej presadzovať naše požiadavky a požadujeme čo najvyššiu pomoc pre seniorov. Aj preto je pre nás návrh skupiny poslancov Hlas na vyplatenie skutočného 13. dôchodku vo výške priemerného starobného dôchodku najprijateľnejším riešením.

Ohľadne ponuky pána ministra Krajniaka chceme ešte rokovať, pomoc, ktorú si my predstavujeme ako minimálnu je príspevok aspoň 50Eur mesačne pre každého seniora od 1.8 až do konca roka 2022, čo je minimálne 300Eur pre každého seniora. Požiadali sme každú politickú stranu o stretnutie, budúci týždeň 30.8 oznámime výsledky petície, ktoré sú pre nás zaväzujúci. Nás veľmi potešili, veríme, že potešia aj politikov a pomôžu seniorom podľa predstáv slovenských seniorov.”

JDS finišuje zber podpisov a na budúci týždeň na tlačovej besede predstaví výsledky zberu podpisov.