Patrik Murcina

Moderátor, redaktor

Patrik Murcina

Patrik Murcina 1920 2560 Maria

 

Narodil som sa v októbri roku 1977 v Bratislave. Vyštudoval som Stredné odborné učilište v odbore – scénografia. Tejto profesii som sa ale nevenoval. Vždy som viac inklinoval k mediálnemu priestoru. Ako pubertiak, taktiež k diskotékam, ktoré ma asi vo veku 16 rokov natoľko pohltili,že som začal robiť didžeja. Vypracoval som sa za krátky čas v tejto brandži natoľko,že som napokon ako 18 ročný hral diskotéky vo vtedy vychytenom nočnom klube Night club Dimitrovec, ako residentný Dj.

Stále ma to ale viac ťahalo k rádiám, a tak som v r.1995 prvý krát vyskúšal rozhlasový mikrofón, v už neexistujúcom rádiu R.M.C. Neskôr som pôsobil ako moderátor v rádiu Twist, v rádiu Expres, či v rádiu B1( už tiež zaniklo ) a neskôr v rádiu Jemné Melódie. Dodnes externe spolupracujem s Fun rádiom, ako „ voiceover „ čiže hlas, ktorý sa ozýva z reklamných spotov.

Okrem iného som svoj hlas prepožičal do rôznych iných televíznych a rádio reklám, pôsobil som krátky čas aj v dabingu. Venoval som sa aj nahrávaniu TV uputávok pre TV Markíza a STV. Krátky čas som pracoval aj na pozícii asistenta programového riaditeľa rádia B1 , či ako kreatívec textov reklamných spotov. Popri tom som sa postavil aj pred kameru v pozícii moderátora. Bolo to príležitostne VTV, TV Ružinov, TV Staré Mesto, až som zakotvil v roku 2007 , v TV Bratislava, do ktorej som vrátil po 13 ročnej prestávke vrátil. Moderujem reláciu Metro Dnes, pripravujem reportáže a už čoskoro sa objavím aj v ďalších programoch TV Bratislava.

Som druhý krát ženatý, z prvého manželstva mám dve dospelé deti, a vo voľnom čase najradšej oddychujem s manželkou tak, že sedíme na balkóne spolu s našou králičkou Miškou. Taktiež rád vybehnem na bicykel, rád si zahrám biliard, mám rád posedenia s priateľmi, a dokážem sa odreagovať aj pri hraní playstation, kde si pustím simuláciu futbalu.