Rok 2020 – najmä nové tváre

Rok 2020 – najmä nové tváre

Rok 2020 – najmä nové tváre 1350 650 Maria

TV Bratislava denne prináša najnovšie informácie z regiónu. Novinky a rôzne situácie, s ktorými sa počas minulého roka musela vysporiadať celá spoločnosť, neobišli ani ju. TV Bratislava vznikla v roku 2007 a spravodajský servis poskytuje najmä obyvateľom Bratislavy a celého kraja. Neustále sa vyvíja a aj minulý rok zažila extrémne množstvo zmien, s ktorými sa musela vyrovnať. Nový personál, projekty, situácia, ktorá ovplyvnila celý život a v neposlednom rade vzhľad a budovanie interiéru.

Vďačíme dobrým vzťahom

Tie sme prehĺbili v našej redakcii, keď sme poskladali nový tím ľudí, ktorí žijú televíziou a mediálnym dianím. Skladá sa z rôznych typov osobností z rôznych kútov Slovenska.

Michal Domonkos, šialený moderátor (v najpozitívnejšom slova zmysle), ktorý skúmal napríklad využitie a dostupnosť verejných toaliet v našom meste. Okrem toho sa venuje režírovaniu a dabingu, ktorý mu pomáha aj pri moderovaní.

Lukáš Turiak pozná mikrofón aj z inej perspektívy. Je jedným z členov žilinskej kapely Bod Omylu. U nás je hlavnou tvárou projektu Turistom vo vlastnom meste, v ktorom predstavovali starostovia svoje mestské časti.

Renata Špačková, ktorá patrí k najskúsenejším a má za sebou dlhé roky televíznej praxe ako hlásateľka a redaktorka, je ďalšia tvár našej obrazovky. Blízke sú jej najmä „ženské“ témy, a preto jej relácia City Lady bude pokračovať aj v tomto roku.

Dominika Macková k nám prišla so skúsenosťami z rádia, v ktorom svoju výrečnosť výborne zdokonaľovala.

Simona Halamíčková je charakteristická svojím výstredným vzhľadom a outfitmi. Jej reláciu Pozoruhodní a známi navštívili už rôzne zaujímavé tváre, ktoré sme vám ukázali tak, ako ich možno nepoznáte. Na ďalšie sa môžete tešiť aj tento rok!

Novou tvárou v našom tíme je aj produkčná Vladimíra Stoklasová, ktorá má na starosti aj marketing a reklamu.

„Prv, než som sa tu stihla porozhliadnuť, prepukla pandémia. Museli sme sa naučiť pracovať s novými situáciami, lebo hostia nechceli chodiť do štúdia či z rôznych dôvodov prísť nemohli. Naučili sme sa rýchlo na rozhovory využívať Skype a Zoom. Bolo ťažké nachádzať témy na reportáže, keďže sa život zastavil. My sme sa však zastaviť nechceli a keď sme chceli prinášať informácie naďalej, museli sme zmeniť naše myslenie a pozerať sa na veci inak a hľadať témy, na ktoré by sme neprišli keby korona nebola.” Práve takúto situáciu mala nová tvár na poste šéfredaktorky, Silvia Vnenková, ktorej v tých časoch úspešne sekundoval redaktor Július Buday. Vždy našiel témy a pandémia neovplyvnila negatívne priebeh fungovania našej televízie.

Miesto, ktoré mám rád, je nový projekt našej televízie, ktorý zožal veľký úspech. Obľúbili si ho nielen naši moderátori, ale hlavne jej samotní účastníci. Mestských poslancov sme predstavili širokej verejnosti prostredníctvom miesta, ktoré majú radi. Ukázali sme ich predovšetkým ako osobnosti, ľudí, ktorí majú svoje rodiny, prácu a záľuby. Až potom sme ich predstavili ako poslancov, pretože v živote je najdôležitejšie to, akým ste človekom.

Neposlednou novinkou, ktorej sa potešil aj zvyšok tímu – kameramani, zvukári či šéf réžie, je nové zelené plátno v štúdiu, ktoré pridáva na kvalite našich vyrobených produktov.

Zakladatelia televízie – Mária Urlandová a Silvester Ernek – budú na vylepšeniach pracovať spolu s celým tímom aj naďalej.

V novom roku chceme prinášať ďalšie zaujímavé témy, postrehy, relácie a preto vám dávame aj týmto spôsobom možnosť nás kontaktovať s informáciami, ktoré by ste v našom vysielaní privítali. Všetky návrhy nám môžete posielať na e-mailovú adresu redakcia@tvba.sk. Budú pre nás inšpiráciou, ale budeme radi, ak vám budeme môcť vyriešiť aj vaše problémy.