TV Bratislava bilancuje rok 2021

TV Bratislava bilancuje rok 2021

TV Bratislava bilancuje rok 2021 1280 720 Maria

Regionálna televízia mesta Bratislava, ktorá vznikla v roku 2007 je stále najväčšou regionálnou televíziou na Slovensku. Z minuloročného nezávislého prieskumu vyplýva, že TV Bratislava je nezávislé a slobodné médium, ktoré vám prináša predovšetkým široký prehľad spravodajských i publicistických faktov a informácií.

Aktuálna celosvetová pandémia nezasiahla televíziu do takých rozmerov, ktoré by mohli ohroziť jej existenciu. Naopak, posunula nás dopredu, pretože sme sa museli situácii nielen prispôsobiť, ale vedieť z nej vyťažiť maximum. Napr. komunikácia s hosťami prostredníctvom online platforiem sa stala samozrejmosťou.

Aj počas dlhých dní „lock down-u“, keď sme boli na vrchole pandémie, sme si stále našli dostatok tém. Naše vysielanie nemuselo byť zastavené ani často pozmenené a narušené kvôli nedostatku rozhovorov, reportáží ani iných neočakávaných situácií.

Minulý rok sme pokračovali vo vysielaní viacerých zaužívaných a obľúbených programov. Kvalitné besedy a rozhovory z komunálnej politiky, života mesta či športu naďalej prinášali Jozef Hubel, či Sandra Vychlopenová. Tento rok sa redakčný kolektív rozrástol aj o nového člena Petra Čambora, ktorého ste mali možnosť vidieť na televíznych obrazovkách v relácii Metro dnes i Beseda o piatej. Nevynechali sme ani súkromný život celebrít a známych, či významných osobností, ktoré Simonu Halamíčkovú pustili do svojho súkromia v relácii Pozoruhodní a známi.

Väčší priestor realizovať sa dostal herec a moderátor Cyril Žolnír, ktorý sa okrem noviniek zo zápisníka Mestskej polície, začal objavovať aj v relácii Petržalských 13. Redaktorské rady posilnila ku koncu roka aj čerstvá absolventka masmediálnej komunikácie, Barbora Štecová.

Vedecko-technický pokrok nám nie je cudzí a stále napredujeme aj v používaní moderných technológií. Minulý rok sa nám po strastiplnej ceste podarilo zaobstarať nové nielen kamerové vybavenie. Disponujeme kvalitnejšou záznamovou a postprodukčnou technikou. Používame viac kamier a modernejšie technológie, ktoré skvalitňujú vysielanie a viac lahodia oku diváka.

Technickým novinkám sa potešili ľudia, ktorých síce na obrazovke nevidíte, ale taktiež patria medzi televízne stálice a bez nich by vysielanie nemohlo fungovať. Dlhoročné skúsenosti verne odovzdávajú Televízii Bratislava naši strihači a kameramani. Starší a skúsenejší strihači a kameramani kontinuálne zaúčali nových členov a odovzdávali im skúsenosti.

Televízia privítala aj študentov, ktorí využili jej priestor na získanie absolventskej praxe. Túto možnosť im umožnilo vedenie Ing. Mária Urlandová (CEO – zakladateľka TV Bratislava) a Ing. Silvester Ernek (technický riaditeľ). Pomocnú ruku im podala šéfredaktorka Silvia Vnenková.

Dôležitý fakt, na ktorý sme sa minulý rok zamerali, bol PRIESKUM SLEDOVANOSTI našej televízie. Z neho vyplynulo, že polovica obyvateľov hlavného mesta Bratislava pozná našu televíziu podľa mena alebo názvu. Z toho 15% tvorí tých, ktorú ju poznajú dobre.

Viac ako 40 % z tých, ktorí potvrdzujú znalosť TV Bratislava, zároveň deklarujú, že TV Bratislava aj sledujú. Aspoň raz týždenne pozerá TV Bratislava 16 % z tých, ktorí uviedli znalosť televízie. Ide najmä o ľudí vo veku 55 a viac rokov, obyvateľov so stredoškolským vzdelaním a obyvateľov Bratislavy II a IV.

Väčšina z tých, ktorí pozerajú TV Bratislava uviedla, že preferujú sledovanie televízie počas pracovného týždňa od pondelka do piatka (viac ako dve tretiny). A najdôležitejší fakt na záver – Viac ako polovica obyvateľov hlavného mesta považuje za potrebnú existenciu regionálnych televízií. Naopak len tretina obyvateľov považuje existenciu regionálnych televízií v súčasnej dobe za nepotrebnú.

Takmer polovica obyvateľov Bratislavy tvrdí, že regionálne televízie podľa ich názoru prinášajú zaujímavé a potrebné informácie z ich okolia a mesta. Preto tu budeme pre vás aj naďalej, v roku 2022, tak ako doteraz. Prajeme vám veľa šťastných a spokojných dní, ktoré vám budeme našou prítomnosťou a vysielaním spríjemňovať. Nech je tento rok pre vás i pre nás ešte krajší, lepší a úspešnejší.